zpět

Ivan Junek

Zhruba 50 let žiju v Trutnově a Trutnov mi prostě přirostl k srdci. O veřejní dění a o politiku se zajímám kontinuálně více než 20 let. Není mi lhostejné, co se bude dál dít v Trutnově a ani v této zemi a proto jsem se nakonec rozhodl poprvé v životě kandidovat ve volbách a to za pirátskou stranu. Rád pomohu svými zkušenostmi.

Navštěvoval jsem psychoterapeutickou fakultu, pracoval jsem manuálně dále i jako konstruktér a posléze jsme další zkušenosti získal jako projektový manažer v zahraničních firmách. Své životní zkušenosti jsem nakonec zúročil v oblasti realit – kde již působím více než 10 let.

Moje životní motto je: Zanechat za sebou dobrou stopu.

Podnikání nevidím jako hlavní cíl nebo smysl mého života. Přijde mi, že vlastně vše, co děláme je nepřímo odraz stavu nastavení naší duše a tak mám snahu, aby ten odraz byl v rámci možností pro druhé příjemný.

Martina Jiránka v současnosti poslance i lídra pirátské strany v Trutnově znám již více let, včetně  dalších lidí v pirátské partě, a působí na mě poctivým, solidním dojmem. Poznal jsem i další kandidáty a cítím, že máme podobný náhled na svět a že trutnovská parta má skutečně „velkou šťávu,“  tedy potenciál k dynamičtějším pozitivním změnám v Trutnově.

Pirátské straně a Trutnovu rád pomohu svými zkušenostmi v manažerské oblasti a zejména v oblasti koncepci dostupného bydlení tak, aby se lidé mohli snáze dostat k vlastnímu bytu nebo k dostupné ceně nájmu – více viz bod programu č. 5. Sociální věci a občanská pomoc.

Co se týče mých koníčků:

  • Pravidelně posiluji a běhám. Účastnil jsem se již 4.ročníku ABB Trutnovského půlmaratonu, kde běhám závod na 5 km. 
  • Baví mě psychologie. Z dob studií na psychoterapii mě velmi zaujala „ Rogersovská psychoterapie“ jejímž základem je naslouchání – pochopením toho co se druhý člověk snaží vyjádřit – jeho hlavní poselství, které nemusí být zřejmé přímo z jeho slovního projevu tzn. naslouchání toho co je ukryto mezi řádky…     Myslím, že je to nekonečná životní škola učit se naslouchat  druhým lidem a  rovněž i sám sobě…
  • Rád si přečtu i literaturu faktu i silné příběhy z válek, které mi pomáhají uvědomit si co se dělo v historii a to, že lidí v průběhu válek řešili mnohem těžší problémy, než máme dnes ….    
  • Baví mě marketing, sociologie a sledovat i prolínání těchto témat v politice – kde hledám opěrné body solidnosti – a není jednoduché se v tom zorientovat a určitě ne vše mě těší co se děje v politice
  • Jako určitou duchovní dimenzi vnímám humor – který může povzbudit v těžších situacích a pomoci k nadhledu a pokud se člověk dokáže zasmát i sám sobě – tak se říká, že máme na půl vyhráno. 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace