zpět

Adam Valenta aktivně pracuje na rozhýbání konceptu Smart City pro náš region

3/9/19

V srpnu se krajský předseda Adam Valenta vydal do Brna, aby načerpal nějaké info ohledně toho, jak funguje Brno ID. Už téměř rok se věnuje rozvoji konceptu Smart City pro náš region Východních Krkonoš.

V Brně se kvůli tomu setkal přímo s náměstkem primátorky (a Pirátem) Tomášem Koláčným, který mu spolu se svými kolegy celý projekt osobně přiblížil a vysvětlil. Konkrétně Brno ID funguje už pět let a v současnosti jej aktivně využívá přes 110 000 obyvatel této moravské metropole. Nabízí se i srovnání s "miliardovou" Opencard, jelikož základní vývoj Brno ID stál jen cca 400 000 a další nové funkce a provoz stál v těch uplynulých pěti letech cca 3 miliony korun.

Adam se pravidelně účastní setkání pracovní skupiny ve Vrchlabí, které se zabývá právě Smart City. V souvislosti s tím se také aktivně zajímal o možnosti financování systému, který bude efektivněji a uceleně využívat a nakládat s pracovními daty měst a obcí (od parkování přes osvětlení až třeba po cestovní ruch). To by mohlo být užitečné například pro místní Svazek obcí Východní Krkonoše, kde by to pomohlo “otevřít” radnice (= usnadnit práci s informacemi pro úředníky i občany) v celých Krkonoších. 

Právě SOVK od letoška spolupracuje s pracovní skupinou skupinou pod Ministerstvem vnitra, která pomáhá obcím s rozšířenou působností s dalším rozvojem v téhle oblasti. Konkrétně Trutnov byl díky tomu zvolen do první vlny obcí, se kterými ministerstvo navázalo spolupráci.

Kateřina Hůlková

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace