Naše vize pro Trutnov do roku 2030

1. Dostupné bydlení

2. Sociální služby, aktivní a dostupná pomoc občanům

3. Základní vzdělávání a péče o školáky

4. Krajina a životní prostředí

5. Cestovní ruch - atraktivní město

6. Chytré město

7. Otevřené město

8. Kulturní město pro všechny

9. Urbanismus - bezpečné, přehledné a funkční město

10. Doprava - město krátkých vzdáleností

Proč vize do roku  2030?

Hlavní myšlenka, na které stojí náš program, je zastavit dlouhodobý pokles počtu obyvatel. Za posledních 20 let je nás v Trutnově o 2000 méně. S poklesem početu obyvatel je spojeno velké množství negativních jevů. Zmenšuje se rozpočet města, počet podnikatelů, rozmanitost obchodů a služeb, počet pracujících, rozmanitost lidí pořádajících kulturní a sportovní akce, počet dětí ve školách a zájmových kroužcích a tak dále. Celkově klesá lidské i finanční bohatství města. Dlouhodobý pokles počtu obyvatel je bohužel jednoznačný důkaz toho, že bohužel nejsme pro lidi dostatečně zajímavé, příjemné a populární město pro život. Je potřeba se na to podívat reálně bez růžových brýlí a hledat možnosti nápravy. 

Proto je náš program zaměřený především na mladé a rodiny s cílem obyvatele zde udržet a také přilákat víc nových Trutnováků. Když se totiž povedou provést změny, které pokles otočí v růst počtu obyvatel, odrazí se to na zlepšení kvality života všech Trutnováků.

Otočit tento trend však není otázka pár let. Velké změny například ve školství, podpoře podnikání, cestovním ruchu, kvalitě života, urbanismu či dostupném bydlení se nedají stihnout za jedno volební období. Promyšlený rozvoj města potřebuje čas na přípravu a realizaci nejen krátkých, ale především těch dlouhodobých projektů a aktivit. Nechceme tedy slibovat rychlé dílčí změny na jedno volební období, ale připravili jsme náš program s vizí na rok 2030. Jednoduše se tak dozvíte, kam chceme město směrovat dlouhodobě.

Pirátské priority v Trutnově / PROGRAM PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY 2022

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace