zpět

Celorepubliková akce Noc venku opět i v Trutnově. Naši lidé byli u toho - jako organizátoři i jako účastníci

22/11/18

V rámci celorepublikové akce Noc venku si letos opět i v Trutnově lidé mohli vyzkoušet, jaké to je být (byť jen na jednu noc) bez své hřejivé postele. Letos se akce konala v prostorách Staré radnice a přilehlého podloubí. Na pořádání se v našem městě podíleli lidé z Oblastní charity Trutnov, RIAPS Trutnov a azylového domu Most k životu. Pro doprovolníky, kteří přinesli potravinové a další praktické dary,  byl již od šesti hodin večer připraven doprovodný program sestávající z promítání dokumentů o životě bež přístřeší a z hudebních vystoupení Trutnoforte a skupiny Jakž-Takž. 

Martiny Vágner-Dostálové - jedné ze spoluorganizátorek - jsem se zeptala, jaké je její hlavní přání týkající se této akce. Její odpověď byla prostá a všeříkající: "aby to lidem nebylo jedno." 

Vedle Martiny se na radnici nebo před radnicí rozhodli přespat místostarosta Trutnova Tomáš Eichler a další dvě týmové hráčky Alena Valentová a Denisa Škodová. Na violu zahrála spolu se svoji studentkou Drahomíra Tvrdíková a v průběhu večera dorazil také Pavel Volk. 

Kateřina Hůlková

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace