zpět

Chuť měnit svět k lepšímu

29/8/22

Do letošních komunálních voleb se v Trutnově zaregistrovalo dvanáct stran a sdružení. To je o dvě víc běž vloni a to je dobrá zpráva. Znamená to, že lidí, kteří se chtějí aktivně zapojit do správy našeho města, opět o trochu přibylo. Práce zastupitele je především o ochotě převzít osobní odpovědnost za osud našeho města a jeho další rozvoj. Popravdě je to práce občas trochu nudná, občas opravdu těžká, protože některé problémy nemají jednoduché a jednoznačně pozitivní řešení ale pořád je to práce pestrá, jejíž dopad bývá často hmatatelný a viditelný nejpozději v horizontu několika let.

Je to samozřejmě velký závazek.

Věci se dějí vaším jménem a vás se budou spoluobčané ptát, kdy už bude postavený kruháč u porodnice, proč už několik týdnů nesvítí lampy v Příčné ulici nebo jak to, že jsou v centru prázdné obchody. Některé věci z pozice města ovlivnit nejdou – kruháč staví Ředitelství silnic a dálnic, některé vyžadují zásadnější stavební zásah, který je třeba dobře připravit – Příčná ulice a některé umíte ovlivnit jen částečně – město vlastní pouze část nebytových prostor v centru a téměř ve všech má nájemce.

Práce zastupitele vyžaduje hodně trpělivosti,

vnímavosti, schopnosti naslouchat, ochoty jednat a umění dosáhnout dohody a v neposlední řadě také rozhodnost a ochotu vzít na sebe odpovědnost. To popravdě není málo. Zvlášť s výhledem na neklidné a složité období, které nás těch složitých rozhodnutí čeká nejspíš hodně. Přeji našemu městu, ať se zastupiteli stanou právě takoví lidé, protože právě takoví dokážou posouvat věci kupředu.

Stačí k tomu jediné, aby k volbám přišlo co nejvíc, lidí, kteří právě takovéhle zastupitele zvolí.

Přijďte k volbám, pomůžete udělat Trutnov lepší.

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace