zpět

Čtyři roky ve vedení města, víme, jak to dělat správně

2/6/22

Před čtyřmi lety jsem článek na úvodní straně tehdejšího předvolebního vydání PirListů začínala slovy, že “Piráti a nezávislí Trutnov jsou sdružením mladých aktivních obyvatel našeho města, kteří chtějí vnést novou tvořivost a nové přístupy i do jeho vedení“.

Při pohledu na náš tým dnes mě těší, že v tomto ohledu se nic nezměnilo. V něčem jsme ale přesto jiní. Tým mladých nadšenců bez reálné praxe v komunální politice za ty čtyři roky získal neocenitelné zkušenosti během spolupráce s koaličními partnery i úředníky. Nyní máme jasnou představu nejen o tom „co“, ale také “jak“.


Spoustu odrážek z našeho předchozího programu se podařilo splnit,

zejména v sociální oblasti. Něco chtě nechtě zbrzdil covid, který ale zároveň urychlil naše politické dospívání. Tomáš byl ve funkci místostarosty něco málo přes rok, když muselo celé vedení v nouzovém stavu najet na krizový manage-ment. S drobnými nádechy úlevy mezi jednotlivými vlnami jsme plynule přešli do dalšího nouzového stavu, tentokrát vyhlášeného z dů-vodu ruského útoku na Ukrajinu. Z našeho týmového centra TruPiCe v Jihoslovanské ulici se rázem na více než měsíc stalo třídiště a pře-kladiště darů hmotné pomoci, kde Alena s Jakubem z vlastní vůle doplňovali a rozšiřovali pomoc samosprávy i státní správy.


Nyní má náš trutnovský tým svého zástupce

v celostátním předsednictvu (Martin jiránek), Adam s Martinou neúnavně pracují na krajském úřadě, Adam mezitím obhájil post krajského předsedy. Jsme sehraní a naše vůle pracovat dál na rozvoji Trutnova i vzdor nelehkým výzvám, které nás čekají, je obrovská.

Kateřina Hůlková
radní města Trutnova a předsedkyně MS Piráti Trutnov

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace