zpět

Ondra Čalovka se zúčastnil lednového Pirateconu na téma sociální bydlení

14/1/19

V sobotu 12. ledna se v Praze konal Piratecon s tématem Sociální bydlení v praxi pro zastupitele. Jako zastupitel za Piráty a nezávislé Trutnov jsem se konference účastnil i já.  

Na konferenci jsme byli seznámeni s Platformou pro sociální bydlení. Její zástupci nám představili desatero pro obce, které by chtěly být v oblasti sociálního bydlení aktivní. A my chceme, aby Trutnov takovým městem byl. Město by mělo být aktivním lídrem a koordinátorem dostupného bydlení pro svoje občany. Důležitá je prevence ztráty bydlení. Výzkumy ukazují, že investice do sociálního bydlení šetří náklady společnosti na výdajích v oblasti zdravotnictví, ústavní péče, nezaměstnanosti, trestněprávního systému apod.. Na konferenci se objevily příklady měst a služeb, kde takový přístup už funguje – Ostrava, městská část Praha 7, Armáda spásy Praha.

Dle mých informací s Platformou pro sociální bydlení již navázal komunikaci Sociální odbor Městského úřadu v Trutnově. Konkrétně se jedná o jejich projekt Housing First. Plánuje se vznik koncepčního materiálu sociálního a dostupného bydlení pro občany města. To je však první krok. Koncepce je důležitá, ale spokojení budeme až ve chvíli, kdy tu systém sociálního bydlení opravdu vznikne a ohrožení jednotlivci a skupiny osob budou bydlet ve standardním bydlení odpovídajícím 21. století.

Další informace o konferenci najdete ZDE.


Ondřej Čalovka

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace