zpět

Otevření nového skateparku Junkyard bylo velkým mezníkem pro tuhle stále se rozvíjející komunitu. Honza Kopřiva na tom má lví podíl

3/9/18

Včera v Trutnově proběhlo slavnostní otevření nového skateparku a pumptracku Junkyard. O podobném místě sní místní stále se rozrůstající komunita už poměrně dlouhou dobu. Před nedávnem tomu začal náš kandidát Honza Kopřiva s velkou pomocí Spartaku Trutnov dávat reálné obrysy. Honzu jsme na tohle téma trošku vyzpovídali, jelikož jde o krásný příklad toho, že když máte nějaký sen nebo nápad na zlepšení, máte do toho jít naplno. Samo se to neudělá. :) Jako Piráti a nezávislí chceme takové lidi a nápady maximálně podporovat, ať už na radnici nebo i mimo ni. 

V Trutnově jsi známý jako velký propagátor skateboardingu. Čeho všeho už se vám v místní komunitě podařilo dosáhnout?
V našem sportovním spolku, který sdružuje Skateboardery, BMX a Freestyle scooter jezdce je nyní okolo šedesáti členů. A věřím, že s příchodem skateparku nás bude ještě více! Dá se říci, že ježdění zažívá v této době renesanci. “Staré páky” oprašují desky a znovu se do toho opírají. Mladí rodiče ukazují tento sport svým dětem a ti kteří vydrželi a jezdili stále se dočkali vlastního skateparku.

Nový kvalitní skatepark je snem místních riderů už více než deset let. Mezitím postupně docházelo ke zrušení celkem tří jakž takž vybavených parků a za kvalitní jízdou beztak místní jezdili do větších měst. Kdy se to konečně začalo hýbat kupředu?
Když jsme před dvěma lety náš “kroužek” založili, snažili jsme se především veřejnosti ukázat skateboarding, dostat ho do povědomí. Jak nás bylo víc a víc, myšlenka skateparku se zhmotnila,
k tomu se přidal i asfaltový pumptrack. Najednou jsem viděl, že v tom nejsem sám a že člověk nemusí jenom zoufat, ale je třeba aby byl aktivní a měl jasný cíl. S tím vším nám pomohl Spartak Trutnov, který naše aktivity podporuje a bez kterého by se nám to nepodařilo. Radek Horák představil projekt skateparku na radnici a zastupitelstvo ho podpořilo.

Pracuješ teď na něčem dalším?
Nerad bych, aby to vše skončilo výstavbou parku. Chceme, aby toto místo žilo závody, sportovními akcemi, campy pro děti. Chceme propojit lokality jako je skatepark, bikepark Vlčka, Vlčka Trails, areál Bojiště třeba do jednoho velkého sportovně-hudebního festivalu, který by navrátil Trutnovu slávu z dob BIKE HALLU. Potenciál a nápady máme - Trutnov by byl ideálním adeptem na takovýto unikát mezi festivaly. Celé město by ožilo nejen sportovci, nebojím se říct z celého světa. Rádi bychom uspořádali první ročník už příští rok.

Kateřina Hůlková

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace