zpět

Piráti a nezávislí ve vedení města: Děkujeme za podporu a jdeme na to!

15/10/18

Vážení pirátští voliči a příznivci, informujeme vás o tom, co se děje. Většina z vás jistě zaznamenala, že jsme přijali místo v koalici a že nabídnutou pozici místostarosty obsadí Tomáš Eichler. Proč jsme do koalice šli a jak to probíhalo?


Předně je třeba říci, že jsme během měsíců před volbami postupně jednali s téměř všemi stranami. Náš cíl na těchto jednáních bylo ujasnit si postoje ke správě města, programové priority a u některých stran také poznat nové lidi. Do voleb jsme šli tedy s několika variantami jednání o možné koalici, některé nám byly bližší, některé méně. Koaliční potenciál jsme měli dobrý, protože jsme program i jeho prezentaci stavěli na konstruktivním odlišení se a ne na boji. De facto všechny strany chápaly naši vizi pro Trutnov 2030 i pohled na správu města. A pak už jsme jen všichni čekali na výsledky.

V sobotu večer kolem půl deváté se sečetly hlasy v posledním okrsku a výsledky byly jasné. My jsme získali 11,42 % hlasů, čtyři zastupitele, a skončili tak na skvělém třetím místě. Současná koalice ODS, SpT a VpM dostala celkem 17 mandátů a měla většinu. Zároveň jsme však od nich zhruba 15 minut po sečtení hlasů dostali nabídku na vytvoření širší koalice.


Po této nabídce začala probíhat jednání o možné spolupráci a samozřejmě i interní debata v rámci našich kandidátů, zda nabídku přijmout či být v opozici. Hned zkraje nám byl nabídnutý post místostarosty. Šlo o velmi výhodnou nabídku, ale souběžně s tím jsme také hlavně řešili, které oblasti bychom v případné koalici měli reálně na starosti. Na naší kandidátce i mezi čerstvými zastupiteli máme lidi s bohatými pracovními zkušenostmi v několika oblastech a využití jejich znalostí při správě města pro nás bylo zásadní podmínkou. Během následujících hodin od sobotní noci do pondělního dopoledne jsme vyjednali pro nás velmi dobré podmínky.


Vedle pozice místostarosty budeme mít na starosti Komisi pro cestovní ruch a Sociální komisi. Zároveň budeme mít lidi ve všech komisích a výborech města, kam budeme přinášet naše nápady. V oblastech správy města bude mít náš místostarosta v gesci především oblast majetku města, pod který spadá oblast sportu a oblast sociální. Dále pak oblasti podpory podnikání a cestovního ruchu a oblasti digitalizace a otevřené radnice. Budeme tak mít na starosti tři ze čtyř našich programových priorit.


Do voleb jsme šli s heslem Dáme tomu šťávu a v programu jsme měli prioritu posouvat Trutnov výš za naší vizí 2030. Naše rozhodování nakonec stálo na tom zda být v opozici nebo v koalici. A jelikož vyjednané podmínky pro nás byly velmi pozitivní, došlo mezi našimi kandidáty k jasné shodě a podpoře vstupu do koalice. Z koalice toho v Trutnově můžeme jednoznačně udělat mnohem víc.

Ještě jednou vám od srdce děkujeme za podporu. Moc si jí vážíme. Věříme, že tomu našemu Trutnovu dáme společně novou šťávu. :-)

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace