zpět

Postupně představujeme naši myšlenku OTEVŘENÉ RADNICE

18/9/18

Příští týden 26. září od 17:30 se v naší PIRÁTSKÉ PALUBĚ v Bulharské ulici uskuteční veřejná diskuze na téma OTEVŘENÁ RADNICE. Abychom lépe přiblížili, o co se jedná, připravili jsme pro Vás video, ve kterém vysvětlujeme hlavní myšlenky tohoto naše programového bodu. 

OTEVŘENÁ RADNICE NA YOUTUBE

Programový bod OTEVŘENÉ A DIGITALIZOVANÉ RADNICE v sobě kloubí dvě zásadní věci:

...............................................................

1. Lepší přístupnost pomocí digitalizace. Tradiční fungování radnice zůstane zachování, ale postupná digitalizace časově uleví občanům i úředníkům. Je díky ní také možné veřejně sdílet více informací. 
2. Větší otevřenost při řešení městských záležitostí s občany. To zahrnuje nejen lepší informovanost, ale také ochotu vyslechnout nápady a stížnosti občanů a větší podíl na rozhodování o důležitým mětských investicích.
..............................................................

Otevřenost obce se neměří délkou úředních hodin na městském úřadě. To, zda je město a jeho radnice otevřena veřejnosti, poznáte podle toho, jak jednoduše se dostanete k informacím o jeho chodu a financích, jak jsou prezentovány dlouhodobé záměry radnice a jakým způsobem se řeší připomínky, námitky a podněty občanů.

Zkuste si odpovědět na několik jednoduchých otázek. Víte, jaké velké investiční akce se v Trutnově právě teď chystají? Měli jste možnost se k nim vyjádřit? Vzal někdo vaše připomínky v úvahu? Máte pocit, že můžete v každodenním životě ovlivňovat to, kam město směřuje a co se chystá?

Připomínkování větších investičních akcí nebo kroků zásadních pro budoucnost města a jeho občanů by měla probíhat formou veřejných projednání. Chceme, aby se tato setkání stala běžnou součástí rozhodování. Plánujeme je konat pravidelně napříč městskými částmi a integrovanými obcemi i obory (např. doprava, sociální oblast, školství) zejména proto, abychom dokázali s předstihem předvídat a rozpoznat to podstatné a měli čas připravit promyšlená a dlouhodobá řešení.

Radnice má být občanům otevřena neustále. Tou nejjednodušší, nejrychlejší a nejlevnější cestou je využití moderních technologií a internetu. Jednoduchý a efektivní nástroj veřejné kontroly je například rozklikávací rozpočet, který vám umožní sledovat městské výdaje do nejmenšího detailu. Chceme, aby byly veškeré informace o městském majetku, výběrových řízeních a pronájmech snadno dohledatelné na přehledných webových stránkách.

Již dnes existují nástroje, jak získávat podněty od občanů okamžitě a on-line. V Trutnově díky našemu zastupiteli Martinovi Jiránkovi nově vznikla aplikace, která funguje také jako hlásič závad městského majetku nebo plných popelnic. Plánujeme její funkce rozšířit i o možnost podávat podněty zásadnějšího rozsahu, získávat pro ně podporu veřejnosti a dostat je tak třeba na jednání zastupitelstva.

Osobní kontakt je samozřejmě nenahraditelný. Pokud se budete chtít setkat se svými volenými zástupci osobně, na Pirátské radnici to půjde snadno. Naši kandidáti počítají v případě zvolení se závazkem, být pravidelně k dostižení pro jakéhokoliv zájemce o schůzku. Nebude tedy třeba hledat někoho, kdo zná někoho, kdo má číslo na radního. Stačí vědět, že se se svým pirátským zastupitelem budete moci potkat třeba každý čtvrtek od tří hodin odpoledne. Budeme rádi, když přijdete.

Adam Valenta, Mgr. Tomáš Eichler

BUDEME SE S VÁMI BAVIT A DĚLÁME TO JIŽ NYNÍ!

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace