zpět

Setkání pirátských zastupitelů s občany

22/10/18

Ve čtvrtek 18. října se v salonku Hotelu Krakonoš uskutečnila první z našich veřejných schůzek s občany. Hlavním tématem diskuze byla samozřejmě povolební situace a naše role při utváření nové koalice. 

Samotnému setkání předcházela interní schůzka s našimi kandidáty, kterým byly představeny detaily z vyjednávání, další strategie a nejbližší plány. Došlo také na diskuzi ohledně budoucího obsazování komisí a všeho, co bude mít nově v gesci náš budoucí místostarosta Tomáš Eichler. Ten nově přebírá oblast majetku, zatímco Mgr. Tomáš Hendrych bude mít na starosti rozvoj. 

Od osmnácti hodin dostali prostor pro své dotazy také návštěvníci z řad veřejnosti. Řešilo se v první řadě postavení Pirátu v nově utvořeném zastupitelstvu, kde jsme ve volbách získali čtyři křesla. Poté se řeč stočila na témata, která řadu Trutnováků pálí a zajímá, například, parkování v centru, dostavba dálnice, rekonstrukce krytého bazénu, dostupnost sportovišť pro veřejnost, Trutnov Trails a další. Budoucí radní Martin Jiránek do diskuze často přispěl svými poznatky z Kraje či Parlamentu, takže se kromě probírání konkrétních možností řešení diskutovalo také v obecné rovině. Debata byla zakončena úvahami nad současným stavem politické kultury v naší zemi. 

Velmi se těšíme na další setkávání, jelikož jsme toho názoru, že právě takovéto otevřené diskuze jsou jednou z důležitých věcí, které pomohou politickou kulturu města i ČR dále rozvíjet a kultivovat. 

Kateřina Hůlková

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace