zpět

Tomáš Eichler se sešel s obyvateli Zelené Louky kvůli návrhu nové budovy Kauflandu

19/12/18

Před několika dny oslovili Tomáše Eichlera zástupci obyvatel domů v Tiché ulici na Zelené Louce s žádostí o schůzku kvůli návrhu rekonstrukce obchodního domu Kaufland. Důvodem je návrh půdorysu nové stavby, která by měla nahradit stávající dvoupatrovou budovu. Stavební úřad o návrhu informoval skrze veřejnou vyhlášku, která byla zveřejněna minulý týden 11. prosince. Obyvatelé přilehlých domů vyjádřili svoji obavu z některých částí návrhu. Jednou z hlavních výtek je například výrazné zkrácení vzdálenosti mezi navrženým půdorysem novostavby a bytovým domem č.p. 528. Z dokumentu například není patrné, zda nebo do jaké míry může novostavba zastínit spodní patra domu. Znepokojení vyvolává také množství stromů, které by se dle návrhy měly vykácet, nebo počet a ne/přístupnost nových parkovacích míst.

Tomáš se s pěti zástupci tří obytných domů, které s Kauflandem přímo sousedí, sešel včera, tj. v úterý 18. prosince v podvečer. Diskuze trvala skoro dvě hodiny. Výsledkem schůzky je navržená spolupráce města s obyvateli Zelené Louky na řešení situace a připomínkování zmíněného návrhu. Ti jakožto účastníci řízení mohou sami vznést námitky na stavební úřad. Toho také chtějí využít. Město pro ně proto nyní chystá zprostředkování odborné právní a inženýrské pomoci. Tedy odborníků, kteří obyvatelům Zelené Louky pomohou s tím, aby jejich vznesené podmínky měly všechny potřebné formální i obsahové náležitosti. Dále chce Město Trutnov například požadovat, aby přilehlé parkoviště nebylo na závoru a zpoplatněné, tedy aby nedošlo ke změnám ve stávajícím stavu, kdy Kaufland umožňoval obyvatelům sousedících obytných domů dlouhodobé bezplatné parkování.

Vedení města má nyní v plánu ještě další schůzky se zástupci obyvatel Tiché ulice. Určitě dojde k setkání ještě mezi svátky, tzn. ještě před koncem roku 2018. Město také vyzve zástupce společnosti Kaufland k jednání, a to před vypršením stanovené lhůty pro podání připomínek.

Mezi městem Trutnov a zástupci společnosti Kaufland nedošlo k žádné dohodě. Zároveň je důležité říci, že město má omezené možnosti, jak ovlivňovat stavební řízení, které spadá do oblasti státní správy. Město rozhodně vnímá situaci jako klíčovou pro další život na Zelené Louce a tak také k celé věci přistupuje.

Kateřina Hůlková

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace