zpět

Trutnov, Ideální místo pro život i dovolenou

5/6/22

Můžeme podporou cestovního ruchu dosáhnout oživení města a rozvoje podnikání? Ano. Chceme živé město, které se nevylidní po páté hodině, město kde si budeme moci večer sednout do kavárny nebo restaurace a nakoupit širší škálu zboží.

Jednu z příčin současného stavu samozřejmě známe,

obchodní zónu na Krkonošské ovšem už zavřít nelze. Musíme tedy pracovat s tím, co máme, a hledat způsoby, jak lidi do města opět dostat. V dnešní uspěchané době se to zdá téměř nereálné, ale věřím, že stačí několik malých nápadů a drobnými krůčky vykročíme vstříc pozitivní změně.


Spouštěč a největší příležitost vidím v cestovním ruchu.

Jsme v srdci regionu, který je neuvěřitelně bohatý na významné turistické cíle. Máme to kousek do našich nejvyšších hor, do jednoho z největších skalních měst, ale také do Zoo nebo na Kuks. Kolik turistů, kteří navště-vují tato místa, ale ví o Trutnovu a o tom, co jim u nás můžeme nabídnout?


Díky své široké kulturní nabídce a historii můžeme přilákat část turistů, kteří městem jen projíždějí.

Abychom toho dosáhli, musíme ale začít pracovat na vnímání našeho města. Musíme začít Trutnov více propagovat. Již tento rok se například začíná testovat Karta hosta pro celé východní Krkonoše. Jedná se o nástroj, který může do Trutnova přivést část návštěvníků ubytovaných na horách. Tito turisté mohou zvýšit zájem podnikatelů o naše město a navýšit tak množství služeb, které tu máme. 


Cestovní ruch jde ruku v ruce s podporou podnikání a s kvalitou života v regionu.

Troufám si říci, že zvýšením zájmu o Trutnov ze strany turistů můžeme zpomalit, nebo dokonce zastavit demografický úbytek obyvatel. Žijeme ve městě, které je svou polohou unikátní, kulturní program je po celý rok bohatý, a pokud toto dokážeme turistům ukázat, tak kromě růstu jejich počtu dosáhneme i toho, že se tu někteří z nich také usadí.


Karta hosta samozřejmě není jediným užitečným nástrojem.

Byl bych rád, aby město mimojiné rozvíjelo zázemí pro podnikání. Chybí nám tu prostor, kam bychom si zašli v klidu sednout s počítačem a celý den pracovali. Myšlenka vzniku sdílené kanceláře a později coworkingu, kde bude možné nastartovat své podnikání nebo jen chodit do „práce“ mimo svůj domácí prostor, je proto důležitá. Takovéto projekty podporují oživení města a mohou přilákat do Trutnova zpátky lidi, kteří odešli „za lepším“ do větších měst.

Jakub Rus
ředitel destinace Krajina pod Sněžkou
a manažer Svazku obcí Východní Krkonoše

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace