zpět

Trutnovský Pirát Adam Valenta byl minulý týden zvolen předsedou krajského sdružení

27/2/19

V neděli 17. února se v hradecké KraPiCi v rámci pravidelných krajských schůzí uskutečnilo "grilování" kandidátů na předsedu a místopředsedy krajského sdružení. Ti se volí každé dva roky. Kandidáti nejprve na foru představili své kandidátské řeči a následně v KraPiCi odpovídali na různé dotazy dalších členů strany. Debatu moderoval Martin Jiránek. 

Vesměs se všichni kandidáti shodli na potřebě více aktivizovat lokální buňky a podporovat další osobnosti. Velkým tématem byl vznik a podpora místních sdružení a postupné zaplňování bílých míst na mapě kraje. 

V následném hlasování se ukázalo, že nejvíce zaujal kandidát z Trutnova Adam Valenta, který v tajné volbě jednoznačně zvítězil. V současnosti probíhá druhé kolo volby místopředsedů. 

Jaká je tedy Adamova vize na další dva roky? 

"Krajské sdružení je pro mě přirozeným spojovatelem zejména všech v něm působících místních sdružení. Je pro mě tedy jasným cílem, aby MS vznikla ve všech v současnosti aktivních oblastech a PKS by pak mělo být katalyzátorem jejich komunikace. Již několikrát zaznělo, že je potřeba “zpiratizovat bílá místa na mapě” a rozšiřovat tak členskou základnu. Způsobů, jak to provádět je mnoho od pořádání vlastních akcí až po účast na nám tématicky blízkých akcích, které v dané lokalitě pořádá někdo místní a aktivní. Všechno má ovšem jednoho společného jmenovatele - velmi důsledný a aktivní osobní přístup krajského předsedy i místopředsedů. To vyžaduje mj. určité množství času, které tomu mohu a jsem připraven dát.

Když se ohlédnu za komunálními volbami, kdy jsme věnovali více než půl roku přípravě programu v různě velkých skupinách, tak je moje zkušenost naprosto jednoznačná - využití odbornosti jednotlivců a spojování jejich myšlenek v celek. To samotné ale nestačí a proto pro mě rozšiřování členské základny není jen o “množství figurek a velikosti zabraného území”. Za naprosto klíčový považuji aktivně podporovaný růst osobností, které nás ve všech následujících volbách povedou a budou nás dobře reprezentovat na všech zvolených pozicích. “Lidi volí lidi” a sebelepší program nás sám o sobě nespasí.

Pojďme náš podprůměrný kraj dostat mezi ty nadprůměrné."

Kateřina Hůlková a Adam Valenta

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace