zpět

Vést radnici není o politické ambici, ale společné a zodpovědné práci

6/6/22

Digitalizace a CHYTRÉ MĚSTO k sobě neodmyslitelně patří. Občané očekávají efektivní komunikaci, kdy dostanou informaci rychle a včas. Stejnou komunikaci a informovanost však očekávají i zaměstnanci úřadu.

Za poslední roky se vývoj technologií posunul velmi daleko a městské samosprávy mají možnost snadno i levně využít nabídky na trhu a své radnice tak otevřít veřejnosti.

Otevřenost se však netýká jen směru z radnice ven,

je důležitá také uvnitř úřadu. Nejedná se o to, že by úředníci neodváděli svou práci správně. Naopak se během krizových situací, které nás za poslední roky potkaly, ukázalo, že umí pracovat sami a velmi efektivně. Příslušné odbory také potřebují funkční vedení, které je ochotno přistoupit na kvalitnější a rychlejší jednání se svými zaměstnanci. Problémy jsou spíše vnitřní komunikace a někdy až přespříliš složitá administrace. 


S tím nám mohou pomoci systémy jako je MĚSTSKÝ PORTÁL OBČANA,

kam by velmi snadno pro začátek šlo převést například řešení poplatků za popelnice, přihlášení psa či poplatků za něj apod. Čím méně času budeme věnovat opakovanému zapisování dat, tím více času nám tak zůstane na vzájemnou spolupráci, řešení interních problémů a zlepšování komunikace jak uvnitř, tak ven z úřadu a věnovat se osobní práci pro občany.


Práci by mohlo zjednodušit i zprovoznění DATOVÉHO PORTÁLU

- velmi dobře funguje na krajské úrovni a je to perfektní zdroj analytických informací pro vedení města i pro veřejnost. Dalším nástrojem je třeba elektronické podávání žádostí o dotace, které by se mělo stát naprosto běžnou službou každého města.

Alena Valentová
místopředsedkyně MS Piráti Trutnov

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace