zpět

Z jednání Rady města: Chystá se revitalizace Zelené Louky a průzkum spokojenosti obyvatel

28/1/20

V pondělí Rada schválila přípravu záměru soutěže o návrh studie „Regenerace sídliště Zelená louka“. S veřejností - tedy hlavně obyvateli sídliště - je v plánu záměr prodiskutovat ještě před samotnou soutěží, aby se případné připomínky obyvatel mohly zahrnout do zadání. Naším cílem je rozhodovat se s dobrou znalostí tématu a s aktivním zapojením veřejnosti. Proto s ním počítáme i pro následnou vybranou přípravu revitalizace Zelené Louky.
V rámci revitalizace by se měla řešit veřejná prostranství, parkování, nebo třeba řeka Úpa a její přístupnost pro místní. 

V loňském roce se vedení měst Trutnova, Dvora Králové nad Labem a Vrchlabí dohodla na tom, že společně provedou průzkum spokojenosti obyvatel. Ptát se chceme na celkovou spokojenost s životem ve městě. V pondělí rada schválila výsledek poptávkového řízení na společnost, která průzkům provede. Ten by měl proběhnout v průběhu března; v případě Trutnova je předpokládaný počet respondentů 400 lidí. Připravený dotazník obsáhne různé oblasti života, od zdravotnických služeb, přes sportovní a kulturní vyžití, dostupnost bydlení nebo pracovní příležitosti, až po bezpečnost nebo zeleň ve městě.

Schválený je také akční plán pro realizaci projektů pro rok 2020. Ten vychází ze strategického plánu rozvoje města na příštích pět let. V akčním plánu jsou zahrnuté jak ty projekty, které budou letos realizované, tak ty, které se řešit začnou.  

Rada také odsouhlasila žádost Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí (s pobočkou v Trutnově ve Školní ulici) o navýšení nejvyššího povoleného počtu žáků ze současných 23 na 27. 

KH,TE

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace