zpět

Ze Sociální komise: od léta připravujeme nové zásady pro přidělování dotací

17/10/19

Minulý týden ve středu se již posedmé v tomto volebním období sešla ke své práci téměř v kompletní sestavě Sociální komise, poradní orgán Rady města. 

Na programu bylo opět posuzování žádostí občanů o přidělení bytů v domech s pečovatelskou službou. V rámci dalšího společného jednání komise, také proběhlo projednání žádostí o výměnu bytů např. menší za větší.

Dalším bodem jednání byla diskuse k již předloženým materiálům změn zásad dotačního řízení v sociální oblasti a přidělování dotací. Na začátku září byl členům sociální komise předložen materiál návrhu změn zásad dotačního řízení a změn v postupu přidělování dotací v dané oblasti. Touto změnou a úpravami jsme se zabývali během letních prázdnin. Změny iniciujeme společně se zastupitelem Ondřejem Čalovkou a místostarostou Tomášem Eichlerem. Cílem změn je nastavit jasná a spravedlivá pravidla pro posuzování a přidělování dotací na sociální služby z rozpočtu města.

Vzhledem k tomu, že na společné schůzce Martiny Vágner Dostálové s vedoucím sociálního odboru přišly další podněty a úpravy k vznikajícímu materiálu, finální schvalování a doporučení sociální komise Radě města bylo přesunuto na listopadové jednání.

K úpravám těchto materiálů nás ještě čeká společná schůzka Martiny, Tomáše, Ondřeje a vedoucího finančního odboru.

Na příští jednání jsme pozvali nově působící organizace v Trutnově - PFERDA, aby nám představila své služby.

Komise je tvořena z velké většiny profesionálů ze sociální či zdravotní oblasti. Členy komise za Piráty a nezávislé jsou Martina Vágner Dostálová a Ondřej Čalovka, kteří mají na jednání komise 100% účast. Jednání sociální komise se téměř s pravidelností účastní i místostarosta Tomáš Eichler.

 

Martina Vágner Dostálová a Ondřej Čalovka

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace