zpět

Zvyšování počtu bytů v majetku města

17/5/22

Více než 600 bytů v majetku města představuje v celorepublikovém srovnání měst naší velikosti lepší průměr. Klíčová je ale struktura bytového fondu a jeho dostupnost.

Přibližně polovinu bytů ve vlastnictví Trutnova

představují byty v domech s pečovatelskou službou. Jedná se o menší byty určené zpravidla pro seniory vyžadující pomoc a asistenci ve svém jinak samostatném životě. Většina ostatních bytů se nachází v historickém jádru města a také na Kryblici.

Obecně se dá říci,

že nám jako městu chybí byty 3+kk a větší, které by mohly sloužit například jako startovací pro mladé rodiny, které chtějí v Trutnově žít a pracovat a ještě zde nemají vybudované zázemí.Může se jednat o vysoce kvalifikované specialisty pro místní firmy nebo třeba lékaře a zubaře. U nich se předpokládá, že se během relativně krátké doby rozhodnou zda se v Trutnově trvale usadí a pořídí si zde bydlení vlastní.

Na druhé straně pak určitě potřebujeme byty pro lidi,

kteří se dostanou do existenčních problémů. Naším hlavním zájmem má být, aby děti bez ohledu na to, z jak majetného prostředí pochází, měly jistotu bydlení, stůl na kterém mohou dělat nerušeně domácí úkoly a osobní prostor, který nemusí sdílet s jinými dospělými. To je totiž nezbytný předpoklad pro to, aby úspěšně dokončily školu, pokračovaly ve studiu anebo si našly stabilní práci.

Město má aktuálně několik možností, jak počet bytů ve svém majetku rozšířit.

Prvním je rekonstrukce vhodných půdních prostor v domech v historickém centru. Nyní se dokončuje projektová dokumentace na první dva byty. Vedlejším pozitivním efektem bude zateplení střechy, které přinese úsporu energií celému domu.

Velkou příležitost pro získání většího počtu bytů pak pro Trutnov představuje městský pozemek v areálu bývalých kasáren. Ten je napojen na sítě a podle územního plánu je určen k výstavbě bytového domu. Budeme proto usilovat o dotaci z programů vyhlašovaných ministerstvem pro místní rozvoj. Bez ní to určitě nepůjde.

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace