zpět

1. Mgr. Tomáš Eichler

Místostarosta Trutnova od roku 2018, registrovaný příznivec Pirátů, předseda Svazku obcí Východní Krkonoše, člen výboru pro regionální rozvoj KHK, předseda komise pro cestovní ruch města Trutnova

Ze své pozice na městě řeší především:
majetek, sociální věci, cestovní ruch

Lídrem je současný místostarosta Trutnova Tomáš Eichler. Do voleb jde Tomáš s nabytými zkušenostmi a chce navázat na svou dosavadní práci ve vedení města. Do hlavního proudu tak s kolegy dostal i opomíjená témata jako jsou bezdomovectví nebo klimatická změna. Podařilo se mu přesvědčit a nadchnout partnery z veřejné i soukromé sféry pro nový koncept cestovního ruchu ve východních Krkonoších, významně přispět ke spolupráci obcí v naší části Krkonoš a zároveň soustavně a dlouhodobě přispívat řadou drobných i větších opatření ke kvalitě života Trutnováků. Nabrané zkušenosti s běžným fungováním města a úřadu, ale i specifické odborné znalosti a náhledy na témata, která nejsou na první pohled viditelná, ale pro chod a fungování města jsou klíčová jako například energetika nebo odpadové hospodářství, jsou neocenitelnou výhodou pro další fungování ve vedení města. Tomáš společně s vedením také velmi dobře obstáli i v řešení krizových situacích v době covidu. 

“Máme dobrý základ pro řešení otázky dostupného bydlení, ať už se jedná o volné prostory na půdách městských domů, které nám mohou přinést kromě řady nových bytů i významné energetické úspory nebo ladem ležící plochy pro výstavbu domů a soustavné zlepšování života obyvatel integrovaných obcí, které samy o sobě představují dobré místo pro život.

Klíčovým tématem příštího období bude doprava. S příchodem dálnice na polskou hranici nás čeká složité období a po určitou dobu budeme muset být připraveni realizovat řadu menších a chytrých opatření, která nám jako městu umožní dočkat se v dobré kondici napojení dálnice na české straně. Trutnov je skvělé místo pro život a je v našich silách ho ještě zlepšit. Nyní máme kromě energie i neocenitelné zkušenosti a víme, co děláme.”, píše Eichler ve své kandidátské řeči na pirátském fóru.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace