zpět

18. Adriana Wetterová

Studuje čtvrtým rokem gymnázium ve Dvoře Králové nad Labem, kde nadále pokračuje ve vlastním rozvoji stejně jako v jejím rodném městě Trutnově. Vyzkoušela si být ve vedení tamějšího projektu Studentského zastupitelstva, které se za své existence zabývalo právě vzájemnou komunikací mezi vedením města a jeho občany či vzděláváním dvorských studentů jednak o postupech v realizaci jednotlivých programů, na kterých se město podílí, jednak o komunální politice obecně a okolnostech s ní souvisejících.

V té době měla také možnost se společně s našimi kandidáty Adamem Valentou a Kateřinou Hůlkovou účastnit Setkání studentských samospráv v Hostinném. Je držitelkou Ceny vévody z Edinburghu, již plnila společně s dalšími studenty v Královéhradeckém kraji. V Trutnově se jí podařilo vydat svou literární prvotinu a komunikovala se základními školami v rámci svých dobrovolných přednášek o autismu a životě lidí s PAS. Před dvěma lety využila příležitosti k podílení se jako šéfredaktorka na vzniku místní dětské televize Rýbrcoul TV, která se zaměřuje na vzdělávání mladistvých v mediální sféře a pomáhá jim tak v životě nejen nahlédnout do zákulisí této konkrétní i podobné tvorby, ale také se naučit správně zpracovávat informace a s tím je ověřovat.

Je prvovoličem a do komunální politiky za Českou pirátskou stranu vstoupila jako nezávislá. Chtěla by tak své dosavadní znalosti a studentskou iniciativu uplatnit ať už v diskuzi s našimi kandidáty, kteří již mají zkušenosti na radnici i v zastupitelstvu, o jednotlivých problémech, nebo ve vlastním vzdělávání v této oblasti. Hlavním cílem je pro ni však komunikace s jejími vrstevníky.

„Je pro mě podstatné, aby veřejnost znala jednotlivé okruhy komunální politiky a byla srozumitelně obeznámena s různými procesy a postupy v nich – tedy, po pirátsku řečeno, aby byla radnice i z tohoto hlediska otevřená. Během mého okrajového působení ve Dvoře Králové nad Labem jsem začala považovat za důležitou práci odborníků a jejich následnou komunikaci s úředníky, kteří mají konkrétní problémy či témata v kompetenci. A právě ta komunikace může v mnoha případech pokulhávat. I komunální politika tak může sahat velmi daleko a nemusí být snadné se v ní orientovat. Je pro mě základem k porozumění politice jako takové a zároveň dobrým působištěm, kde mohou studenti započít rozšiřování vlastního rozhledu. Mým hlavním cílem je proto jednotlivé problémy vysvětlit, pomoct zpřehlednit složité procedury a zároveň se tak pokusit „vychovat“ budoucí nástupce, v jejichž rukou bude jednou nejen naše město, ale krajská i státní správa. Přístup pirátů mou filozofii/ má kritéria splňuje, proto i já budu letošní rok kandidovat za Pirátskou stranu pod číslem 18. Jsem ráda, že se já sama budu moci v jednotlivých politických sférách za pomoci našich kandidátů vzdělávat a navíc tak získám možnost bavit se o daných problémech se svými vrstevníky lépe a s větším přehledem.”

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace