zpět

24. Ing. Jan Kopřiva

Jmenuji se Honza Kopřiva a je mi 36 let, mám 3 děti a v Trutnově žiji 10 let.

Moje cesta do Trutnova vedla z malého městečka Meziměstí u Broumova. Tam jsem prožil dětství, v Broumově vystudoval Gymnázium a následně jsem absolvoval strojní fakultu ČVUT. Nikdy jsem ale nenastoupil zúročit svoje znalosti do strojírenského průmyslu, ale vydal jsem se cestou práce na volné noze jako počítačový grafik. Má práce je mi koníčkem a dává mi pocit svobody.

Moje životní srdcovka je skateboarding a s ním je spojený i můj životní styl.

Své zkušenosti již třetím rokem předávám mladé trutnovské generaci a vedu zde skateboardingovou školičku. Pomáhal jsem při realizaci nového multifunčního skateparku a pumptracku v Trutnově. Nyní se snažím o další rozvoj tohoto místa formou pořádání sportovních akcí a happeningů. Sám jsem ochoten věnovat pořádání akcí svůj čas, podpořit různé veřejné akce tím co umím a to je grafika, nebo vzít do ruky mikrofon a komentovat závody. K nezaplacení je pro mě pocit, když se akce, které jsem spoluorganizátorem, povede a lidé vám za ni ještě poděkují.

Trutnov mi dal naději a podpořil mě i v takové věci jako je skateboarding. Nyní vím, že jsou tu lidé, kteří rozvíjet sporty jako MTB, BMX, Skateboarding, Agressive inline, Freestyle scootering.

V posledních letech cítím, že má smysl být veřejně aktivní a snažit se něco vybudovat. Nechci být součástí komunity lidí sedících u počítače a lamentujících nad vším v našem městě skrze sociální sítě. Lajkováním a sdílením postů se dá vyjádřit názor, ale to je bohužel vše.

Přál bych si, aby zejména mladí lidé byli více aktivní a zajímali se o dění v našem městě. Jsou občany Trutnova a samo se zde opravdu nic neudělá. Pro mladé lidi je ale politika něco nedosažitelného, něco co se děje bez nich. Nevědí, že se mohou ozvat, komunikovat s vedením města, řešit problémy, požádat o pomoc.

Přál bych si být právě tím pojítkem mezi mladými lidmi a městem.

Rád bych podporoval menšinové a netradiční sportovní odvětví (MTB, Skateboard, BMX, Longboard, Freestyle Scooter, gressive inline…) V příštím roce bych rád uskutečnil myšlenku Českého poháru ve skateboardingu právě v Trutnově. Chci, aby trutnovští handicapovaní sportovci, kteří nás skvěle reprezentují v ČR i v zahraničí, měli lepší podmínky pro trénink, včetně adekvátní finanční podpory ze strany města. Nyní se na ně opravdu zapomíná!

Budu rád, když budu nápomocný v realizaci nápadů, které vzejdou přímo od vás - občanů Trutnova.

Mé životní motto, na které už mnohokrát došlo je: “Nikdy neříkej nikdy!” Kupříkladu nikdy jsem si ani na minutu nepomyslel, že bych mohl kandidovat v komunálních volbách! A je to tady! Teď už se s tím jenom poprat!

Cítím, že mezi Piráty jsem na správném místě. Už jenom proto, že díky nim jsem dění ve městě vnímal i mimo předvolební šarády, jak se tomu děje u jiných politických uskupení a stran.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace