zpět

6. Martina Vágner-Dostálová

Předsedkyně výboru pro životní prostředí a zemědělství KHK, zastupitelka města Trutnova, předsedkyně sociální komise pro město Trutnov

Šesté místo patří zastupitelce Martině Vágner Dostálové. O komunální politiku se začala zajímat v roce 2013, a to právě díky své práci v sociální oblasti a veřejnému působení. "Cítila jsem, že pokud chci něco změnit či posunout dál, tak se musím naplno zapojit do veřejného dění. Není a nebylo mi jedno, jak se lidem žije. Trávím hodně času v terénu, mezi lidmi, naslouchám jejich příběhům, zajímají mě jejich životní radosti a strasti. Vím, že nemůžu změnit svět, ale se srdcem na „pravém místě“ nebudu prostě sedět v koutě s rukama v klíně a čekat, že to za mě někdo nahoře vyřeší." V roce 2014 poprvé kandidovala do zastupitelstva města Trutnova. Stala se členkou sociální komise, poradního orgánu rady města. V dalším volebním období v roce 2018 se stala zastupitelkou města Trutnova a zárověň předsedkyní sociální komise. Po krajských volbách v roce 2020 byla zvolena zastupitelkou Královéhradeckého kraje a předsedkyní výboru pro životní prostředí a zemědělství, členkou komise pro řešení problematiky seniorů (poradní orgán rady Královéhradeckého kraje) a členkou komise pro plánování a financování sociálních služeb Královéhradeckého kraje.

V letech 2011až 2022 se Martině podařilo v sociálni oblasti udělat kus práce. Založila dobrovolnické centrum, potravinový sklad pro lidi v nouzi, podpořila vznik Občanské poradny. Založila s tehdejší kolegyni Trutnovský den pro rodinu, který se nyní těší velké oblibě z řad veřejnosti i účastníků. Spolupodílela se na organizaci Noci venku, která upozorňuje na problematiku bezdomovectví, a to nejen v našem městě. Dlouho dobu aktivně upozorňovala na potřebnost noclehárny v Trutnově. Účastnila se na organizování akcí Čistá řeka Úpa a Národní sbírka potravin.

"Dělám politiku srdcem, nejen naslouchám, ale také konám. I nadále se chci aktivně věnovat komunální politice, zapojit se do řešení v životního prostředí, sociálních věcí a celkového tvoření spokojeného života nás všech. Mé motto: "NENÍ ČAS ZTRÁCET ČAS" "VŽDY JE DOST ČASU NA TO SE VZDÁT"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace