zpět

Petr Vytlačil

Je mi 36 let. Narodil jsem se na venkově v malé obci Žďárky na hranici CHKO Broumovsko.

Vystudoval jsem střední průmyslovou školu stavební v Náchodě. Vysokou školu jsem nedokončil. Do Trutnova jsem přišel před 15ti lety za prací rozpočtáře ve stavební firmě. Nyní pracuji na pozici vedoucího přípravy staveb ve stejném podniku. Žiji v centru Trutnova s partnerkou a dvěma dětmi. Moje partnerka se jmenuje Yanka Stránská a učí zpěv v ZUŠ Trutnov.

Jsem autorem projektu Svobodný Domov, kde propaguji nejen vědomé stavění, ale také ukazuji další možnosti k současnému životnímu stylu. Mam rád přírodu a tradiční hodnoty, které lidi spojují na všech úrovních.

Aktivně se zajímám o život v našem městě a o prostředí, ve kterém žijeme. Uvědomuji si, že nás všechny naše okolí ovlivňuje, a že všichni navzájem na sebe působíme. Jsme propojeni v jeden celek. Takže pokud chceme sami sobě zlepšit život, nelze to dělat na úkor ostatních, protože skrze celek uškodíme sami sobě. I když na první pohled to tak nemusí vypadat.

Jednoduše člověk nemůže být absolutně šťastný obklopen trápením ostatních lidí.

Začátkem letošního roku mě oslovil Martin Jiránek, zdali bych se nechtěl podílet na tvorbě programu pro komunální volby Pirátů a nezávislých. Jsem přesvědčen, že komunální politika je důležitá pro život každého občana, je nám mnohem bližší a je flexibilnější ve vytváření vhodného prostředí k životu. Všichni se můžeme svojí aktivitou podílet na smysluplné tvorbě a zlepšování svého okolí. Samozřejmě jsem v té nabídce viděl možnost svým dílem ovlivnit další směřování Trutnova. Jelikož mě baví tvořit, vymýšlet, hledat cesty a prospěšné vize, souhlasil jsem.

Kromě konkrétních nápadů bych rád vnesl do našeho politického prostředí nadhled, zápal a propojení lidí skrze veřejně prospěšné vize a projekty. Nelze se pouze zabývat řešením jednotlivých problémů resp. důsledků, ale ruku v ruce s tím je třeba se zaměřit na uvědomování si podstaty jejich vzniku, aby bylo možno postupnou prací, problémům předcházet a vytvářet takové podmínky pro život, ve kterých bychom všichni mohli spokojeně a zdravě žít. Je potřeba, aby silnější pomáhali slabším, ale nikoli slepě, ale tak, aby se i oni mohli stát silnějšími. Jen tak se můžeme zdravě rozvíjet.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace