zpět

20. Drahomíra Tvrdíková, dipl.um.

Narodila jsem se a vyrostla v Trutnově. Po našem Trutnovském gymnáziu jsem vystudovala Pražskou státní konzervatoř, obor hra na violu. V současné době učím hrát děti na housle na Trutnovské ZUŠ. S kolegyněmi jsme založily soubor ZHOR, který vytváří prostor pro oživení folklorní souvislosti našeho regionu. Také zapsaný spolek Trutnoforte. Ve spolupráci s MC KAROlinka vznikl kurz pro předškolní děti Cvrček muzikant a pro děti ve školním věku Hudební stavebnice. Cílem mé práce je pomáhat vychovat v příští generaci kladný vztah ke klasické a folklorní hudbě, které obě jsou kořenem naší kultury. Spolek Trutnoforte je zaměřený na posílení kladného povědomí široké nabídky klasické hudby na Trutnovsku ve vztahu se základnou aktivních hráčů při ZUŠ Trutnov.

Politika Pirátů se mi líbí, protože se opírá o kontakty mezi lidmi. Není zaměřená na budování image jednoho člověka nebo užší skupiny, ale na spolupráci s konkrétními lidmi z jednotlivých oborů. Piráti vyhledávají lidi, kteří vidí ve společnosti potenciál ke změně a podporují je ke konkrétním konstruktivním činům vedoucím k možnému zlepšení dané situace. Myslím, že o tom by politika měla být.

Domnívám se, že už je naplněna míra únosnosti (slov) lidí, kteří rozhodují o oborech, ve kterých nepracovali. A tvoření umělých podmínek shora. Pojďme svou nespokojenost proměnit v kroky, které povedou ke zlepšení. Pojďme hledat, kudy vede cesta v rámci systému, který tu je, i když působí zkostnatěle.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace