zpět

Trutnovští piráti se nebojí řešení problémů a náročných výzev

1/8/22

V čele s lídrem a dosavadním místostarostou Tomášem Eichlerem se za Pirátskou stranu rozhodlo kandidovat dalších 32 lidí z Trutnova, tímto navázat na dosavadní úspěšnou práci na radnici a podpořit Tomášovu kandidaturu na starostu. Vedle radní města Kateřiny Hůlkové (kandidát č. 5) a zastupitelů Ondřeje Čalovky (dvojka kandidátky) a Martiny Vágner Dostálové (č. 6) přibyly i nové tváře s bohatými zkušenostmi z různých oborů. Všechny spojuje vůle čelit aktuálním výzvám.

„Úkolem vedení města je lidem naslouchat a vnímat jejich potřeby,“ tvrdí Tomáš Eichler a zároveň se touto větou po čtyři roky místostarostování řídí,
stejně jako většina Pirátů. Za Tomáše Eichlera se do komunálních voleb postavilo 32 lidí, kteří jsou aktivní jak ve svém běžném životě, tak i politicky, a to nejen na městské úrovni, ale i v krajské a státní politice.


„Piráti a nezávislí Trutnov jsou sdružením mladých aktivních obyvatel našeho města, kteří chtějí vnést novou tvořivost a nové přístupy i do jeho vedení.
Při pohledu na náš tým dnes mě těší, že v tomto ohledu se nic nezměnilo. V něčem jsme ale přesto jiní. Tým mladých nadšenců bez reálné praxe v komunální politice za ty čtyři roky získal neocenitelné zkušenosti během spolupráce s koaličními partnery i úředníky. Nyní máme jasnou představu nejen
o tom ‚co‘, ale také ‚jak‘,“ píše předsedkyně místního sdružení Pirátů v Trutnově, do Pirátských listů, Kateřina Hůlková.


V posledních letech jsme zažili několik krizí, které úzce dopadly i na naše město, a jsme si vědomi, že nás čeká složité období. „Každému, kdo alespoň
okrajově sleduje veřejné dění, musí být jasné, že nás čeká nelehké období. Město ale může vytvářet přívětivější prostředí pro to, aby takto zasažení občané měli možnost žít důstojně. I z tohoto důvodu bude velmi důležité, aby byly zachovány a nadále i rozvíjeny veřejné služby – školství, sociální služby, zdravotnictví, doprava,“ míní Ondřej Čalovka, adiktolog a sociální pracovník v RIAPSu.


Ze třetí a čtvrté pozice bojují o hlasy Jakub Rus a Alena Valentová (členka kulturní komise a místopředsedkyně místního sdružení Pirátů v Trutnově). Jakub se díky své práci ředitele Krajiny pod Sněžkou z. s. aktivně zapojuje do dění cestovního ruchu. „Cestovní ruch jde ruku v ruce s podporou podnikání a s kvalitou života v regionu. Troufám si říci, že zvýšením zájmu o Trutnov ze strany turistů můžeme zpomalit, nebo dokonce zastavit demografický úbytek obyvatel,“ zmiňuje Jakub. Alena se aktivně podílí na kultuře a jejímu přiblížení běžné společnosti. Mimo to je jejím cílem otevřít radnici nejen směrem k občanům ven, ale také uvnitř úřadu. „Digitalizace a CHYTRÉ MĚSTO k sobě neodmyslitelně patří. Občané očekávají efektivní komunikaci, kdy dostanou informaci rychle a včas. Stejnou komunikaci a informovanost však očekávají i zaměstnanci úřadu,“ říká Valentová.


Čelo kandidátky doplňují: 6 | Martina Vágner Dostálová, 7 | Adam Valenta, 8 | Michal Dědek, 9 | Ondřej Kroužel a 10 | Jindřich Havrda.

Sledujte nás na:
www.piratitrutnov.cz, www.facebook.com/pirati.trutnov

co je v plánu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace